Dizi Haberleri

Keanu Reeves ve Netflix ortaklığı ile Çizgiroman Serisi BRZRKR geliyor

Matrix ve John Wick serileri ile dünyaca üne kavuşan ünlü aktör Keanu Reeves, kendi fikrinden yola çıkarak oluşturulan Çizgi Roman hikayesi BRZRKR ile Netflix ekranlarına gelmeye hazırlanıyor. Matt Kindt’in kaleme aldıığı eser Marvel çizerlerinden Ron Garney tarafından çizildi ve Bill Crabtree tarafından renklendirildi.

Keanu Reeves geçtiğimiz sene Koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen The Matrix 4 filminin çekimleri için Berlin’de bulunduğu sırada yeni bir çizgiroman serisi üzerine çalıştığını açıklamıştı. BRZRKR isimli çizgiroman serisi için Divinity, The Valiant, Grass King gibi çizgiromanların yaratıcısı Matt Kindt ve Secret Warriors, Iceman Vol. 1: Thawing Out gibi serilerin çizimlerini yapan illüstratör Alessandro Vitti ile beraber çalıştıklarından da bahsetmişti. Şimdi ise, BRZRKR isimli bu çizgiroman serisinin yayın hakları Netflix tarafından satın alındı. BOOM! Studios tarafından yayımlanan çizgiroman, ilk olarak bir uzun metraj filme, ardından da anime türündeki bir spin-off dizisine uyarlanacak. Reeves, uyarlamanın ilk aşaması olan uzun metrajlı filmde başrol oynayacak ve filmin yapımcılığını üstlenecek. Anime türündeki dizide ise, karaktere sesini vererek rolünü tekrar canlandıracak.

Yarı tanrı bir savaşçının 80 bin yıllık savaşını konu alan hikaye, B ismiyle bilinen yarı ölümlü yarı tanrı olan ana karakteri odak noktasına alıyor. Akıl sağlığını yitirmeye yaklaşan B, Yüzyıllar boyunca dünyada dolaşarak bu konuda amansız bir savaş verir ve sonunda kendisine sığınacak bir yer bulur. Amerika Birleşik Devletleri için çalışmaya başlayan B, devlet adına sıradan bir insanın hayatta kalamayacağı derecede tehlike içeren görevlere katılır. Bunun karşılığında ise sadece varoluşunun sebebini ve verdiği bu savaşın nasıl biteceğini anlamayı umut etmektedir. Reeves’in ana karakteri seslendirerek canlandıracağı uyarlamalar, çizgiroman serisinin kurduğu evreni genişletmeyi hedefliyor.

Açıkçası hikaye epey ilgi çekici ve orijinal duruyor. Uyarlamanın yapımcıları arasında Reeves’in yanı sıra, Ross Richie, Stephen Christy, Stephen Hamel ve Adam Yoelin de yer alıyor. 

İlişkili İçerik
Dizi HaberleriGenel

Vakıf Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı

Isaac Asimov’un kült ve ölümsüz eseri Vakıf, ilk sezonu henüz başlamışken ikinci sezon…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Peaky Blinders'ın Filmi ve Yeni Sezonuyla İlgili Haberler Var

Yayın hayatına 2014 yılında başlayan dizinin yaratıcısı ve senaristi Steven Knight, BFI…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Amazon’un Fantastik Türlü Yeni Dizisi Wheel of Time’dan Yeni Bir Teaser Yayınlandı

Amazon Türkiye’de de çok uygun bir ücrete yayınlandığı Prime Video’ya epey önem veriyor.
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir