Dizi Haberleri

Netflix’e Sandman Dizisi Geliyor

Netflix’in, güzel fikr-i mülkleri alıp dizi yapma olayında epey ciddi olduğunu hepimiz biliyoruz. Neil Gaiman’ın efsane çizgi romanı Sandman, Netflix’in son bombası oldu. Dizinin konusu; Neil Gaiman’ın en kısa özetini yapma amacıyla, Endless’in hikâyelerinin anlatıldığı Endless Nights eserinde “Rüyalar Kralı, bir kişinin ya değişeceğini ya da ölümle yüzleşeceğini öğrenir, ve kararını verir” cümlesiyle belirttiği üzere arka planda Morpheus ve onun değişim üzerindeki direnci ve bunun sonuçları ile ilgilidir. The Sandman, hem Rüya Tanrısı Morpheus’un uzun varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onarma sürecini hem de onun yaptıklarından etkilenen insanların ve yerlerin hikayesini anlatıyor.

Neil Gaiman, dizi hakkında yaptığı açıklamada; “Son otuz üç yıldır, The Sandman karakterleri nefes aldı, etrafta dolaştı ve kafamın içinde konuştu. Sonunda kafamdan çıkıp gerçeğe adım attıkları için inanılmaz derecede mutluyum. Dışarıdaki insanların bizim rüya olarak gördüğümüzü görmelerini, geride kalanların bedene bürünmelerini ve bedenlerin oradaki en iyi oyunculardan bazılarına ait olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Bu çok hayret verici. Oyunculara ve Netflix, Warner Bros., DC, Allan Heinberg ve David Goyer’dan oluşan tüm The Sandman işbirlikçilerine ve rüyalarımın en çılgınını gerçeğe dönüştüren dizideki zanaatkarların ve dahilerin lejyonlarına çok minnettarım.” dedi

Dizinin oyuncu kadrosu enfes gözüküyor. Game of Thrones’ta Tywin Lanniser rolü ile harikalar yaratan Charles Dance dizinin ilk kötü adamı konumunda. Dream rolünde Tom Sturridge, hikayeyi okuyan herkesi memnun edebilecek bir seçim. Bakalım Netflix bu efsane hikayenin hakkını verebilecek mi?

İlişkili İçerik
Dizi HaberleriGenel

Vakıf Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı

Isaac Asimov’un kült ve ölümsüz eseri Vakıf, ilk sezonu henüz başlamışken ikinci sezon…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Peaky Blinders'ın Filmi ve Yeni Sezonuyla İlgili Haberler Var

Yayın hayatına 2014 yılında başlayan dizinin yaratıcısı ve senaristi Steven Knight, BFI…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Amazon’un Fantastik Türlü Yeni Dizisi Wheel of Time’dan Yeni Bir Teaser Yayınlandı

Amazon Türkiye’de de çok uygun bir ücrete yayınlandığı Prime Video’ya epey önem veriyor.
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir