Dizi Haberleri

Avatar Evreni Genişliyor, Yeni Film ve Diziler Yolda!

Avatar The Last Airbender 2005 ve 2008 yılları arasında Nickelodean kanalında yayınlanan ve tüm dünyayı kasıp kavuran bir çizgi- filmdi. Genci, yaşlısı, çocuğu demeden kendine iyi bir hayran kitlesi yaratan animasyon serisi,çizgi film denemeyecek kadar da ciddi kalitede bir hikaye anlatımına sahipti. Ardından 2011 yılında M. Night Shyamalan tarafından beyazperdeye aktarılmıştı ancak kimse o filmi hatırlamak dahi istemiyor. Zira kaynak materyaldan fazlasıyla uzak, seriye yakışmayacak kötü bir filmdi.

Avatar: The Last Airbender, 12 yaşındaki Aang ve arkadaşlarının dünyayı Ateş Krallığı’ndan kurtarma maceralarını konu alıyor. İyi bir yol hikayesi, iyi yazılmış karakterler ve finale doğru gittikçe ciddileşen hikayesiyle hala oturup tekrar tekrar izlenebilir bir yapım olan Avatar: The Last Airbender, geçtiğimiz sene Netflix’e bir live-action uyarlamasıyla gelmeye hazırlanıyordu. Hatta projenin başında orijinal serinin yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko vardı. Ancak daha sonra, şok bir kararlar serinin yaratıcıları projeden ‘’kreatif fikir ayrılığı’’ sebebiyle ayrılmıştı. Açıkçası yüksek bütçeli bir Avatar The Last Airbender dizisine kimse hayır diyemez ancak Netflix’in de bu konuda çok iyi olmadığı aşikar. Dizinin orijinal yaratıcılarının projede olması sevindirici bir durumdu. Ancak o iş olmadı.

Geçtiğimiz gün duyurulan bir habere göre de Avatar: The Last Airbender evreni genişliyor. Nickelodeon, Avatar evreninde geçmek üzere yeni animasyon diziler ve filmler geliştirilmesi için Avatar Studios adını taşıyan yeni bir bölüm açıyor. Avatar Studios’un başında ise animasyon dizisinin yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko bulunacak. DiMartino ve Konietzko’nun yönetimi altında olacak bu yeni birim, Paramount+, Nickelodeon, sinemalar ve diğer dijital platformlar için yeni içerikler üretecek. Nickelodeon’un çatısı altında başlatılan bu yeni birimin ilk projesi, prodüksiyon sürecinin bu yılın sonuna doğru başlaması beklenen bir animasyon filmi olacak.

Bu çok iyi bir haber zira orijinal yapımcıların kreatif özgürlüğü olacak olması projelere pozitif bakmamı sağlıyor. Ancak beni asıl heyecanlandıran yeni bir Avatar hikayesi anlatılacak olması. Şu anlık bu projelerin neler anlatacağı belli değil, önümüzdeki günlerde bu konuda bilgi almayı umuyoruz. Bakalım, Nickelodean Avatar efsanesini nasıl devam ettirecek?

İlişkili İçerik
Dizi HaberleriGenel

Vakıf Dizisi 2. Sezon Onayını Aldı

Isaac Asimov’un kült ve ölümsüz eseri Vakıf, ilk sezonu henüz başlamışken ikinci sezon…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Peaky Blinders'ın Filmi ve Yeni Sezonuyla İlgili Haberler Var

Yayın hayatına 2014 yılında başlayan dizinin yaratıcısı ve senaristi Steven Knight, BFI…
Devamını Oku
Dizi Haberleri

Amazon’un Fantastik Türlü Yeni Dizisi Wheel of Time’dan Yeni Bir Teaser Yayınlandı

Amazon Türkiye’de de çok uygun bir ücrete yayınlandığı Prime Video’ya epey önem veriyor.
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir