Sinema Haberleri

Christopher Nolan ve Warner Bros. Birlikteliği Artık Pek Olası Gözükmüyor

Warner Bros.’la Christopher Nolan arasındaki ilişki son 20 yılda sinemaya damga vurmuş birlikteliklerden biriydi. Günümüzün en büyük yönetmenlerinden Nolan, Warner Bros olmadan çektiği son film 2001 yılında Memento’ydu. Ikilinin Dark Knight üçlemesi, Prestige, Interstellar, Inception, Dunkirk ve Tenet gibi gişeyi parçalayan hem eleştirmenler tarafından hem de popüler kültür tarafından da fazlasıyla benimsenen filmler çeken Nolan ve Warner Bros. İkilisi artık beraber olmayacak gibi.

WarnerMedia’nın, 2021 Warner Bros. film listesinin tamamını HBO Max ve sinemalarla aynı anda gösterime sokacağını duyurduğunda, film yapımcılarının tepkisi hızla geldi. Ve belki de şaşırtıcı bir şekilde, en büyük tepki, şirketin etik kurallarını sorgulayan Warner Bros.’un sevilen yönetmeni Christopher Nolan’dan geldi. Görünüşe göre Nolan, sinema salonlarının yanında durmaya ve uzun süredir çalıştığı stüdyosundan uzaklaşmaya istekli.

Wall Street Journal’dan gelen bir rapora göre, WarnerMedia’nın filmleri doğrudan sinemalarda ve HBO Max’te aynı gün yayınlama kararına dayanarak, Christopher Nolan’ın gelecekte Warner Bros. ile çalışması “olası değil”. Bunun şu anda geliştirmekte olduğu projeleri nasıl etkileyebileceği belirsiz ama haber doğruysa, gişe çekiciliği için Nolan filmlerine güvenen Warner Bros.’a büyük bir darbe geliyor.

Şirket, filmleri HBO Max’e kaydırmaya karar verdikten sonra, duyuru yapmadan ve büyük ölçüde hiçbir film yapımcısıyla konuşmadan önce bile Nolan, stüdyoya karşı ön saflarda yer aldı. Nolan’ın teatral deneyimin büyük bir destekçisi olduğu bir sır değil ve şimdi şirket, buna gözünü kırpmayacağını gösterdi. Bu sebeple, Nolan’ın bir sonraki filmini teatral gösterimi garanti edecek bir stüdyoya götürmeyi tercih etmesi şaşırtıcı olmayacaktır. 

İlişkili İçerik
Sinema Haberleri

Bradley Cooper'ın başrolünde yer aldığı ve yönettiği Maestro'dan ilk görseller yayınlandı

A star is a born ile ilk yönetmenlik deneyimine imza atan Bradley Cooper, yeni filmi Maestro ile…
Devamını Oku
Sinema Haberleri

Ata Demirer'in yeni filmi Bursa Bülbülü'nün çekimleri başladı

Ata Demirer’in senaryosunu kaleme alıp başrolünde yer alacağı Bursa Bülbülü’nün…
Devamını Oku
Sinema Haberleri

Idris Elba'lı Beast Filmi Geliyor!

Ünlü oyuncu Idris Elba’nın başrolünde yer aldığı, Güney Afrika savanalarında bir…
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir